Filmové recenze, filmové novinky každý den

Každý den nové filmové recenze, filmové novinky a další.

CHAT

Filmové novinky

Hitman - Akční (2007)

Hitman

Hitman

  Hitman
Hitman
Hitman

Svět není zrovna bezpečným místem. Všude se krade, zabíjí, vydírá, týrá. Hitman alias Agent 47 byl zrozen jako nástroj pro zabíjení těch, kteří to způsobují. Nemá žádné emoce, je přesný, důsledný a nedá se vystopovat. Když je pak zapleten do vysoké politické hry v Rusku, je svými zaměstnavateli nečekaně hozen přes palubu. Nastává čas útěku napříč východní Evropou. V patách je mu nejen tamní policie, ale také Interpol a další struktury. Navíc musí překvapivě řešit svá emocionální rozrušení, která má na svědomí mladá ruská prostitutka, která je na útěku s ním. Agent 47 tak musí čelit nejen přesile svých protivníků, ale i náhle probuzené lidskosti.

Film je adaptací stejnojmenné herní série, která už několik let patří mezi nejoblíbenější počítačové hry. Jen v České republice ji hraje cca 100 000 hráčů. Agent 47 je produktem pokusu šíleného vědce, který spojil pět různých DNA, aby získal nezničitelného zabijáka, jenž by ovšem bojoval ve službách dobra. Hitman se tak také chová, a v jednotlivých dílech hry tak zachraňuje své přátele i obyčejné lidi ze spárů kriminálníků a mafiánů. Film nevychází z žádné z herních zápletek, ale přitom zcela respektuje způsob, jakým se ve hře příběh vypráví. Hitman je od začátku v nepřetržitém nebezpečí, které ještě víc vyniká v kontrastu s luxusním prostředím dnešního znovuzrozeného Ruska.

Film Hitman je napínavou akční podívanou, kde je hlavní hrdina konfrontován jak s agentem Interpolu Mikem, jehož snem je Hitmana polapit a předat justici, tak s mafiánem Yurim, jehož jediným cílem je mít v rukách moc a peníze, a je mu úplně jedno, jak toho docílí. Temná atmosféra filmu odkazuje ke špionážním filmům z dob studené války. Snímek je ale také plnokrevnou akční podívanou plnou přestřelek, honiček, destrukce a fyzického vypjetí. Režisér Xaver Gens spolupracoval na filmech jako Ronin nebo Maximální riziko. Zároveň jako autor krátkých filmů pronikl například do programu slavného filmového festivalu v Benátkách. V hlavní roli se představí Timothy Olyphant, který se letos v létě stal protivníkem Bruce Willise ve čtvrtém pokračování Smrtonosné pasti.

... V kinech ČR od 13. prosince 2007


2007 – Francie, USA – Akční kriminální thriller – 100 minut
režie: Xavier Gens
hrají: Timothy Olyphant, Dougray Scott, Olga Kurylenko, Robert Knepper, Ulrich Thomsen, Henry Ian Cusick, Michael Offei, Christian Erickson, Eriq Ebouaney, Joe Sheridan, James Faulkner, Jean-Marc Bellu, Nicky Naude, Abdou Sagna, Ilya Nikitenko…

 

Oficiální stránky filmu: www.hitmanmovie

trailer:

Žádné komentáře
 
Filmové recenze, filmové novinky každý den