Filmové recenze, filmové novinky každý den

Každý den nové filmové recenze, filmové novinky a další.

CHAT

Filmové novinky

Beowulf - Fantasy (2007)

Beowulf

Beowulf

  Beowulf
Beowulf

V dobách hrdinů nesl ten největší z nich jméno Beowulf. Když rek Beowulf zabil mocného démona Grendela, jeho svůdná matka se rozhodla synovu smrt za každou cenu pomstít. Jejich vzájemný boj se v průběhu staletí promítl do celé řady epických básní a učinil Beowulfovo jméno nesmrtelným.

Držitel Oscara Robert Zemeckis vypráví starou severskou báji o Beowulfovi s použitím nejmodernějších technologií současnosti, díky kterým se mu podařilo unikátním způsobem skloubit živou akci s magií 3D obrazů.

Beowulf je výjimečným filmovým počinem letošního roku. Jeho scénář je plodem desetiletého úsilí jednoho z nejčtenějších autorů současnosti, Neila Gaimana (komiksy Mirrormask a Sandman) a oscarového scenáristy Rogera Avaryho (Pulp Fiction: Historky z podsvětí), kteří deset let usilovali převést slavný mýtus na plátno.

Beowulf vám s pomocí technologií jako Real D, Dolby Digital 3D a IMAX 3D poskytne neopakovatelný zážitek a přenese do časů hrdinů.

Hlavní postavu namluvil Ray Winstone (Skrytá identita, Sexy bestie), ve filmu dále uslyšíme hlas držitele Oscara Anthony Hopkinse v roli prokletého krále Hrothgara, Johna Malkoviche, Robin Wright Penn, Brendana Gleesona, Crispina Glovera, Alison Lohman a držitelky Oscara Angeliny Jolie, která namluvila Grendelovu matku.

Beowulf: Hrdinská epika dávných časů

ukázka z filmu BeowulfV magických časech zahalených neprostupnou mlhou, dobách plných hrdinů, monster, dobrodružství, odvahy, zlata a slávy, žil výjimečný bijec Beowulf, který se vypravil do ranného Království dánského, aby jej zachránil před útoky hrůzné příšery. Tento legendární dvoumetrový Viking, oplývající sebejistotou a ctižádostivostí to posléze dotáhl až na královský trůn.

Jen co se Beowulf dostane na dvůr krále Hrothara, jehož říše trpí Grendelovými akatky, v celém království se o jeho činech a odvaze začnou vyprávět barvité zkazky a zpívat písně. Dánskem se však zároveň šíří strach a panika, neboť krutý Grendel své oběti mučí a zabíjí.

Tváří v tvář nelítostnému nepříteli, jehož má za úkol odpravit, Beowulfova sláva a bohatství rostou. S bohatstvím však ruku v ruce přicházejí i mnohá pokušení. Způsob, s jakým bude nakládat se svou rostoucí mocí, následně ovlivní jeho úděl jakožto bojovníka, vůdce a manžela, ale i jako člověka.

Beowulf je nejstarší dochovanou epickou básní v anglickém jazyce. Ačkoliv Zemeckisova filmová adaptace obsahuje celou řadu postav i motivů převzatých z původní básně – příšery, věčný konflikt mezi dobrem a zlem, mnohovrstevný přístup k tématům jako jsou odvaha a sláva – nejde o stejného Beowulfa, jakého známe ze středoškolských hodin.

Žádné komentáře
 
Filmové recenze, filmové novinky každý den