Filmové recenze, filmové novinky každý den

Každý den nové filmové recenze, filmové novinky a další.

CHAT

Chyby ve filmech

Den nezávislosti

Den nezávislosti

1.) Na konci filmu (při posledním střetu) je jeden Hornet pilotován tím pilotem, jak tvrdí, že byl unesen mimozemšťany. Jestli jste si všimli, tak letí přímo vzhůru do středu lodi, aby vyřadil ničivou zbraň z provozu. Nic proti, ale to letadlo téměř stojí na místě a jenom se tak trochu sune výš a výš. Mám pocit, že v reálu by spadnul.

2.) Létající stroje "ufounů" měli při prvním střetu s americkým F/A - 18 Hornet štíty, takže jim nic nemohlo ublížit, ale o chvíli později, když je jeden z "ufounů" za Hornetem Willa Smithe, tak přece spadne na zem a je vyřízený. V tuto chvíli štít už nefunguje? Štíty všech "ufounů" byly vyřazeny až úplně na konci filmu počítačovým virem.

3.) Film ukazuje, jak na povrchu Měsíce dosud stojí americká vlajka, kterou tam umístil N. Armstrong a B. Aldrin. Ve skutečnosti se zkácela, sotva oba astronauti v roce 1969 odstartovali v Apollu 11 na zpáteční cestu.

4.) Krátce poté, co mimozemšťané zautočí na Zemi, propukne ve městě panika a oheň se začne šířit neuvěřitelnou rychlostí, čehož si všimne i žena Willa Smithe (ve filmu hrála striptérku) a začne utíkat. Když ale posoudíte záběry tunelu v okamžiku, kdy se v něm šíří oheň a v okamžiku, kdy striptérka vychází z "úkrytu" v podobě boční chodby, zjistíte, že tunel je v této scéně příliš úzký. Výška je zhruba stejná, ale šiřka stejná rozhodně není.

5.) Když téměř na konci prezident vystoupí ze svého bojového letadla, má ofinku neulízlou dozadu, jako to měl vždycky, vlasy měl neupravené a ofina mu visela volně. Když však potom jde do dlouhé chodby ve výzkumné laboratoři, vlasy má opět ulízlé dozadu, jako to nosil vždycky.

6.) Při kordinaci celosvětového protiútoku se vojáci dorozumívají pomocí morseovky. A prezident USA se zeptá, pomocí čeho se to vlastně dorozumívají... Tento prezident vystupuje jako bývalý pilot a jako pilot by musel bezpodmínečně znát morseovu abecedu. => prezident nemůže být pilot.

7.) Po prvním hlavním útoku mimozemšťanů vyjde černoška co se zachránila z tunelu a je tam záběr na její okolí. Je docela zajímavý, že po výbuchu, kterej srovnal se zemi celý město, zůstaly stát palmy a dokonce ještě s listy.

8.) Po souhlasu prezidenta na odpalení atomovky se David rozhodne opít. Když otevře lednici, aby si vzal led je vidět na dveřích plechovka coly a ještě něco, když ji poté otevírá jeho ex-manželka už tam nic není.

9.) Když B-2 vypálí jadernou raketu, bočí doleva, ale na radaru bočí doprava.

10.) Po odpálení atomovky David začne vyvádět a převrátí v hangáru několik věcí. Pokud jste všímaví, všimnete si nápisu "ART DEPT" (oddělení rekvizit) na spodu převráceného zeleného plastového koše.

11.) Po prvním útoku na vesmírnou loď prchá kpt. Hillary (W. Smith) před útočícím mimozemšťanem. Při náletu do mezery mezi skalami točí stíhačku pravým křídlem dolů, ale vyletí s pravým křídlem nahoře.

12.) Při příletu mimozemských lodí vyjde David z výškové budovy. Na jednom záběru můžeme vidět, jak se stín lodi plíží po městě až k Davidovi. Zadívejte se na ty výškové budovy! Jsou v poměru s Davidem krapet nižší.

Žádné komentáře
 
Filmové recenze, filmové novinky každý den